version en
version cz
version de
version en
Outlet
Number of items: 0 0,- Kč

Nejhorší způsoby hubnutí. Víte, které to jsou?

Zhubněte zdravě, trvale a ohleduplně. Těmto způsobům hubnutí se vyhněte! ✔️ Nenechte se napálit "100 % ověřenými" radami - které mohou ublížit tělu i zdraví.

Nejhorší způsoby hubnutí

Existuje více faktorů, které ovlivňují efektivitu hubnutí. Nejde však jen o vyšší věk, který má sice svůj vliv podstatný, ne však zásadní. Hubnutí není rychlý a jednoduchý proces.

Nabídky rychlého zhubnutí za nenáročné techniky nemá většinou dlouhodobý efekt.

Podstatným krokem je si uvědomit, že chce člověk změnit svůj životní styl a přístup k němu.

Je důležité myslet na správný kalorický deficit. Tedy, aby příjem kalorií byl nižší než výdej. Změny by měly přicházet postupně a úměrně vašemu tělu.

Špatný pitný režim

Pro hubnutí je velmi důležité dodržovat pečlivě pitný režim. Doporučuje se před usednutím ke stolu vypít jednu sklenku vody. Tím se lehce zasytíte a nebude třeba dohánět to jídlem.

Pitný režim dodržujte během celého dne. Ideální denní množství tekutin se pohybuje okolo 2 litrů a může být i více. S tím, že větší množství byste do sebe měli dostat nejlépe v ranních hodinách.

Nepravidelná strava

Pokud jíte nepravidelně, velké porce a v dlouhých intervalech, je to špatně. Optimální stav pro hubnutí je jíst ve stejných časových prodlevách, menší porce. A určitě nestačí jen snídaně, oběd, večeře.

Celkem byste měli během dne mít k dispozici 5–6 jídel anebo to rozdělit na časový interval, každé 3 hodiny v menších porcích. Díky tomu si udržujete svůj metabolismus stále aktivní a tím pádem pořád spaluje.

Malé množství ovoce

Ovoce nesmí v jídelníčku chybět. Jen si zjistěte, které je pro vás ideální. Spousta ovoce totiž obsahuje velké množství kalorií. Nejlepší je ho zařadit do ranních nebo dopoledních jídel. Optimální množství se pohybuje kolem 200 g za den. Obsahuje dostatek vody a samozřejmě i vlákninu, vitamíny a antioxidanty s minerálními látkami. Takže perfektně zasytí.

Odpoledne a později během dne už se doporučuje se zaměřit raději jen na zeleninu.

Nestabilní psychika

Váš psychický stav se vždy velmi odráží na tom, jak se cítíte celkově a váš organismus také podle toho reaguje. Je důležité být v psychické pohodě. Neřešit až za hranice vaší psychické pohody, co jíst a co ne. Nejdůležitější je být sám se sebou spokojen.

Jen by se mělo, to množství čehokoli nevyžádaného pro hubnutí, trochu minimalizovat. Malá sklenka vína s kamarády nebo menší kus kvalitní čokolády si odpírat určitě zcela nemusíte. Ideální varianta je využít pravidlo 80 % a 20 %. Z větší části se věnujte zdravému životnímu stylu a z menší si dejte občas něco jen tak na chuť.

Nedostatečný aktivní pohyb

Aby pro vás byl pohyb efektivním, je dobré se poradit s člověkem, který se v tomto oboru pohybuje a vyzná. Dle typu vaší postavy a požadavkům, dokáže na míru určit, co je pro vás nejlepší variantou, aby se efekt dostavil v co nejkratší době.

Pohyb je velmi důležitý, ale musí být dobře naplánován i se správnou stravou. Protože jen samotné cvičení nemusí kalorický deficit podpořit a tím se nedostaví efekt hubnutí.

Vyřazení tuků z jídelníčku

Tuky jsou nezbytné i pro hubnutí. Jsou zdravé. Jen se musí vědět, které a v jakém množství konzumovat. Jedná se například o extra panenský olej z oliv. A určitě není na škodu ani plnotučný jogurt.

Kontrola vlastní hmotnosti každý den

Na to raději úplně zapomeňte. Váhu ukliďte a zkuste jinou variantu kontroly, jak jste na tom v procesu hubnutí. Stačí vzít krejčovský metr a měřit partie, na které se zaměřujete nejvíce. Ideální si zapisovat míry jednou měsíčně.

Zrychlený způsob života

Měli byste si udělat vždy dostatek času na dobu strávenou u jídla. V rychlosti snězené jídlo si ani nevychutnáte a hubnutí se tím vůbec nepodpoří. Nakonec si můžete přivodit zdravotní problémy ve formě vředů.

Při pomalejším jezení si mozek dokáže uvědomit, že už je žaludek plný a tím pádem nesníte ani velké porce a stačí vám málo k uspokojení hladu.

Hladovka

Hladovění vám přinese rychlý efekt ztráty na váze. Ale bohužel to jde ruku v ruce s jojo efektem, kdy kila naskočí velmi rychle zase zpět. Vynechávání porcí jídla během dne donutí tělo požadovat více kalorické potraviny, aby dodalo tělu energii pro normální fungování.

Proto se doporučuje raději jíst v menších porcích a dodržovat pravidelnost během celého dne. Tak bude mít tělo dostatečné množství energie i na aktivní pohyb, který k hubnutí neodmyslitelně patří.

Uspěchané výsledky

Kdo si počká, ten se dočká. Toto pořekadlo má něco do sebe. Každý člověk hubne rozdílnou rychlostí. Opět platí pravidlo, že kdo hubne pomalu, tak se zpět shozená kila jen tak nevrací.

Očistné kúry

Často se můžeme setkat s technikou hubnutí na základě různých detoxů, které stojí pouze na konzumaci například zeleniny. Dodají tělu lehkost i svěžest. Její minerální a bioaktivní látky a vitaminy jsou pro tělo prospěšné, ale bohužel neobsahují dostatek potřebných živin.

Proto je ideální zeleninu spíše nakombinovat k jídlu, které je plnohodnotné a obsahuje další bílkoviny, sacharidy a tuky.

Přesto detoxikaci organismu nezavrhujte - nespoléhejte však, že po ní budete hubnout.

Bezlepková strava

Kolují informace, že lepek není tělu prospěšný a že když se vyřadí z jídelníčku, organismus tím krásně osvobodíte od zátěže. Lepek škodí pouze v případě, že trpíte alergií nebo intolerancí na tuto bílkovinu, kterou obsahují obiloviny.

Ve výběru lepkového pečiva neuděláte špatně, když si do jídelníčku zařadíte místo bílého pečiva jakkoli celozrnné.

Eliminace příloh a pečiva

Není jednoduché se vzdát svých oblíbených potravin. A ani to není nutností. Zbytečně se tím omezujete, protože je stále potřeba udržovat kalorický deficit. Energetický příjem se samozřejmě touto variantou dá snížit, ale není bezpodmínečně nutná.

Zázračné diety v prášku

Velmi často je jejich předností rychlý efekt, avšak má to svá úskalí. I když prášková směs může obsahovat dostatek bílkovin, minerálů i vitamínu, nemusí to být zcela prospěšné individuálně pro váš organismus.

Tyto procedury můžou ohrožovat i váš zdravotní stav. Tyto diety nejsou zcela vhodné a pro dlouhodobé hubnutí optimální.

Ideální je si stanovit své cíle ve změně životního stylu a začít se aktivně hýbat.

Večer bez jídla

Informace o tom, že se už po 17. nebo 18. hodně nesmí jíst, protože se po tom nejvíce přibírá, jste už určitě také zaslechli. Není to však pravdou. Metabolismus funguje stejně jako během dne.

Svoje soustředění směřujte spíše na stav vašeho kalorického deficitu.

Co může způsobit zdravotní potíže

 • Pochybné diety, které slibují okamžitý efekt (hladovka, low carb)
 • Koktejly s celodenní konzumací (pokud se nahradí jedna porce jídla tímto tekutým koktejlem, není to zcela na škodu)
 • Detoxikační kúry postavené pouze na konzumaci například zeleninové nebo ovocné šťávy.
 • Kompletní vyřazení celé skupiny potravin (například ty, které obsahují sacharidy apod.)

Nebezpečné diety

HCG – tělo musí přijímat jídlo jen minimálně a k tomu se podává hormon HCG.

Vlkodlačí – závisí na fázi měsíce. Pokud je měsíc v úplňku smí se během celého dne pouze ovocná šťáva.

Pěti soust – vynechává se u ní snídaně a k obědu a večeři se může sníst jen pět soust. Bez svačin.

Keto – ze začátku diety se omezí příjem sacharidů, což pak vede k velké únavě a nedostatku energie.

Free sugar – omezení sacharidů vč. ovoce a zeleniny. Následuje únava, oslabená imunita, problémy s vyprazdňováním atd.

Dle krevní skupiny – omezuje se jídelníček. Zaměřena sice na kvalitu potraviny, ale není vědecky podložena.

Detoxikační – povoluje pouze zeleninové šťávy. Vyčistí střeva bohužel i od prospěšných mikrobiomů. Člověk trpí zažívacími problémy a bolestí v dutině břišní.

Jablečný ocet – zvyšuje okyselení žaludku a člověku po něm není zcela dobře.

Tipy, čemu se vyhnout při hubnutí

 1. Vidina rychlého a jednoduchého zhubnutí není ta pravá a správná cesta
 2. Hlídat si denně tělesnou váhu
 3. Počítat jednotlivé kalorie
 4. Vyřadit definitivně všechno sladké
 5. Detoxikační procedury
 6. Držet se jednoduchých návodů typu: Každý den udělám jednu věc a zhubnu
 7. Přemíra pohybové aktivity bez správného stravovacího režimu
 8. Kompletně vyřadit například na měsíc jednu z položek jako jsou sacharidy, bílkoviny, tuky apod.
 9. Zabývat se detaily místo dodržování základních zásad zdravého životního stylu
Nejhorší způsoby hubnutí. Víte, které to jsou? - 231549 - Jak nehubnout - těmto tipům se vyhněte

Jak nehubnout - těmto tipům se vyhněte

Insert comment

Login
Email ( email is not published )
Your comment   ( Photos can be inserted after the sending of the message. )
Enter the code
antispam
     More information

Providing our services is cookies. By using our services, you agree to the use of cookies. Thank you.   More information